Trabzon Sepetli Vinç

İnsanoğlu varlığının başlangıcından beri kas gücüyle yaşamını sürdürmüştür. Ancak medeniyet gelişmeleri ve kas gücünün yetmemesi sonucu basit makineleşme başlamış insan gücünün yanında basit aksamlarla ağır işler yapılmaya başlanmıştır. Basit aksamlar genel olarak makara, kaldıraç vb yapıda olup halen insan gücü gerektirmekteydi. Bu makineler günümüzde ki çoğu iş makinasının ilkel haliydi. En çok kullanılan makinalardan biri de vinçlerdir. Vinçlerde sabit, yarı dinamik ve dinamik aksam mevcuttur. Sabit vinçler makara ucundaki ağırlığı yalnızca olduğu yerden kaldırmaktaydı. Ağırlığı başka bir alana taşıması mümkün değildi. Bu sorun şehirleşme ve bayındır haline gelmeye çalışan M.Ö. medeniyetlerde bile karşımıza çıkmaktadır. İnsanoğlu bu soruna çözüm olarak yalnızca ileri geri hareket içinde bulunabilen yarı dinamik vinç aksamını geliştirdi. Ancak kısıtlı kullanım alanına sahip bu makinalar gereksinimi karşılamadı ve hareketli vinç yapıları benzin ve dizel ile çalışan motorların icat olmasıyla üretilmeye başlandı.

  Vinçler kendi içlerinde çok çeşitlere ayrılmaktadır. Fonksiyonel olarak sepetli vinçler özellikle inşaatlarda talep görmektedir. Üzerinde yüksek alanda yapılması gereken işleri koordine eden bir kişinin bulunduğu ve elektrik direklerinden yüksek plazaların tepelerine ulaşan ölçeklerde sepetli vinçler tasarlanmıştır. Sepetli vinçler binaların dış cepheleri için yoğunlukla talep görmekte. Vinç sistemlerinin kiralanması ve satışının artık bir sektör haline geldiği günümüzde birçok firma bir şekilde bu işe dahil olmuş durumda. Trabzon Sepetli Vinç olarak kiralama, satış ve destek konularında müşterilerimizin taleplerini doğru değerlendirerek olabildiğince hızlı çözümler üretmekteyiz. Trabzon ve çevresinde çok talep gören bu sistemde güvenlik ön planda tutulmaktadır. Sepetli vinç, iş güvenliği konusunda oldukça dikkat gerektiren ve sürekli bakım gerektiren bir aksama sahiptir. Vinçlerde bu bakımların yapılması ve sürekli kontrol altında tutulması hayati önem taşımaktadır. Vinç sürücü ve vinçte sepette bulunan kişilerin mutlaka eğitim alması gerekmektedir.

  Hergün yeni bir sektörün ortaya çıktığı Türkiye ve Dünya piyasasında Trabzon Sepetli Vinç firması olarak yaptığımız işi en doğru şekilde yapmak için devamlı olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Müşterilerimize özel uygun ödeme, çözüm ve hizmet politikasıyla sektördeki varlığımızı geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Trabzon Sepetli Vinç